Kurumsal

Otomotiv ve Beyaz eşya sektöründe 22 yıllık kalıp imalatı, kalıp montajı ve baskısı görevlerinde bulunan ve işin tozunu yutmuş kurucumuz; Tüm bilgi birikim ve tecrübelerini tek çatı altında toplamak ve daha iyiye ulaşmak için 2012 yılında A Makine Kalıp adı ile metal endüstrisindeki sac kalıp imalatı ve diğer talepleri karşılamak amacıyla faaliyet başlamıştır.

A Makine Kalıp; Şuan ki gelişen yapısı ve tecrübeli kadrosuyla Metal Endüstrisi alanın da tek adımlık çözüm ortağı olma yolunda ilerleyen A Makine Kalıp; ’’geliş ve geliştir’’ ilkesiyle tüm Endüstriyel İhtiyaçları kendisine uzmanlık bilip bu konuda emin adımlarla ilerlemektedir.

Değerlerimiz

Sağlam Aile Bağları

‘’Önce İnsan’’ düşüncesini özümseyip bütün şirket çalışanlarıyla büyük bir aile olduğumuzun farkındayız.

Güvenilirlik

Verdiğimiz sözleri tutmak için çaba gösteririz.
Sözlerimiz ve yaptıklarımız ile tutarlı davranışlar sergileriz
Mesleki ve kişisel mahremiyete saygı gösteririz.

Dürüstlük

Üstlendiği görevlerin ve verdiği kararların sorumluluğunu alırız
Kişisel çıkarlarımızı düşünmeden, doğru bildiklerimizi ifade ederiz

İş Disiplini

İşyerinin kurallarına uymaya özen gösteririz
Faaliyetlerimizde iş arkadaşlarımızın ve kendi güvenliğimizi tehlikeye atmamaya özen gösteririz
Çalışma arkadaşlarımızın önceliklerine saygı gösteririz

Müşteri Duyarlılığı

İç ve dış müşterilerinin şikayet ve beklentilerine karşı duyarlı olup, çözümü için harekete geçeriz
Müşterilere yönelik riskleri çözümlemek için çaba gösteririz

Saygılı Olmak

Çevresinin ve çalışma arkadaşlarının, kişiliğine, görev ve sorumluluklarına tutum, davranış ve ifadelerinde saygılı yaklaşırız

Sürekli Gelişme ve Büyüme

Hızla gelişen teknoloji ve değişen pazar koşullarına kolaylıkla uyum sağlamak ve rekabette öne çıkmak için esnek olmamız gerektiğini biliriz. Esnekliğimiz sürekli gelişmeye dayanır. Sürekli gelişmeyi sağlamak için öğrenmeyi sadece dış kaynaklardan gelecek hazır bilgi olarak görmeyip, bilgiyi çeşitli araçlar kullanarak kişisel araştırma ve çabayla farklı kaynaklardan elde etmek isteriz. Bu bilgiyi de yorumlayarak ürünlerimizin ve hizmetlerimizin verimliliğini, rekabet edebilirliğini artıracak şekilde geliştirir ve uygularız. 

Sahiplenme

İşin gereklerinin yerine getirilmesi, sistemlerimizin korunması, geliştirilmesi ve kişilerin verimliliklerinin artırılmasına yardımcı olma konularında sorumluluklarımızı kabul ederiz ve Şirketin kaynaklarını özenli ve etkin kullanıp, her hareketimizi Şirketin başarısını gözönünde bulundurarak yaparız. Sadece işin doğru yapılması ile değil Şirketimize kattığı fayda doğrultusunda çalışmalarımızı yürütürüz.  

Takım Ruhuyla Çalışmak

Takım çalışmasını benimser ve farklı fikirleri en iyiye ulaşma yolunda bir katma değer olarak görürüz. Bu anlayışı da Süreç Odaklı Yaklaşım çerçevesinde ve Şirket amaçları doğrultusunda yaygınlaştırıp geliştirmeye çalışırız. Takım olarak başarma hissini güçlendirerek, tecrübelerimizi paylaşır ve başarılı uygulamaları yaygınlaştırırız.

Misyonumuz

‘’önce insan’’ düşüncesini benimseyen bir firmanın çalışanına verdiği değer sonuçlarında oluşacak katma değer bizim her daim öncü amacımız olmuştur. Birlik, beraberlik, gelişim ve kalite için çalışanımıza yaptığımız yatırımların meyveleri bizlere hep mutluluk hazzı verecektir. Bu düşünce çerçevesinde Metal Endüstrisi sektörünün talepleri ve ihtiyaçlarına ekip gücüyle kaliteli dönüşler yapan bir firma oluşturmak amacındayız.

Vizyonumuz

Metal Endüstrisi sektöründe tüm ihtiyaçları karşılayan, yenilikçi rekabet gücü yüksek ve kaliteyi kural kabul eden bir firma haline gelmektir.

Kalite Anlayışımız

A Makine Kalıp olarak müşterimizin beklentilerini karşılayacak kalite seviyesine ulaşmak ve bunu tüm seviyelerde tutabilmek adına, ‘’her alanda daima kalite’’ anlayışımız temel ilkelerimizdendir. Bunun için,

SO 9001:2008 kalite yönetim sisteminin firmamız bünyesinde oluşturulması ve yaygınlaştırılması için çalışmaktayız.

Saç Kalıp İmalat Bölgelerimiz